KABARET 'MONTE VERDE'

KABARET 'MONTE VERDE'

Monte Verde w Grymasie6 kwietnia na zaproszenie prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Kisielin“ gościliśmy w klubie Grymas z programem „Życie podróżą jest“.

Program nasz był nieco zmodyfikowany, ponieważ występowało tylko 6 osób. Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna a publiczność żywo reagowała na nasz program. Bawiliśmy więc na nowo naszymi skeczami, piosenkami, tekstami a szef – Gracjan ubarwił to wszystko świetnymi dowcipami – było więc śpiewnie, wesoło a na koniec także tanecznie. Smakowity poczęstunek dopełnił dobre wrażenia z klubu „Grymas”.

Prezes Jerzy Biczyk obiecał, że nie będzie to ostatnie nasze spotkanie w SM Kisielin.

Dziękujemy i trzymamy za słowo!

 Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Mirosława Branicka-Polarczyk

Marzec 2018 w Monte VerdePo udanej, teatralnej premierze programu „Życie podróżą jest” 15 .01.i krótkim odpoczynku przyszedł pracowity marzec. 5. 03. przedstawiliśmy nasz program w Hydrozagadce. Dedykowany był p. Agacie Miedzińskiej – szefowej Zok-u. Pani. Agata nie mogła wtedy na nim być, ale godnie zastąpili Ją pracownicy, którzy bardzo życzliwie nam pomagali i towarzyszyli w ciągu całego występu.

Jak powiedziała p. prezes Zofia Banaszak, nawet, jak ogląda się ten program kolejny raz, można się szczerze uśmiać i zauważyć nowe, ciekawe akcenty. Publiczność w Hydrozagadce nagrodziła nas gromkimi oklaskami – a to dowodzi, że program podobał się.

9 marca na zaproszenie kierowniczki Ośrodka Kultury w Czerwieńsku zaprezentowaliśmy „Życie podróżą jest” licznie zgromadzonym paniom z okazji Dnia Kobiet. Jak nas poinformowano, zaproszenia na występ rozeszły się w ciągu 3 godzin. W Czerwieńsku gościliśmy drugi raz i zawsze jest tam bardzo radosna atmosfera. Bawiliśmy się wspólnie ze słuchaczami a ich śpiewy i oklaski w czasie naszego występu świadczą, że „Życie podróżą jest” stało się wspólną podróżą w świat piosenek i żartów.

Smakowity poczęstunek z lampką szampana i kwiaty dla członkiń zespołu dopełniły miłe przeżycia z Czerwieńska.

W marcu również przeżyliśmy inne, radosne wydarzenie: nasza opiekunka, aktorka Elżbieta Donimirska na XX Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach otrzymała nagrodę publiczności za rolę drugoplanową w spektaklu „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna”.

Bietko!!! GRATULUJEMY!

 

 

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Małgorzata Kluj - Czerwieńsk

ŻYCIE PODRÓŻĄ JEST... - PREMIERA 15.01.18O tym, że życie podróżą jest przekonywał nas 15 stycznia ze sceny Lubuskiego Teatru nasz kabaret "Monte Verde". My, oglądający spektakl, przekonaliśmy się, że ta podróż z aktorami - amatorami, którzy sławią nasz uniwersytet nie tylko w Zielonej Gorze, może być ciekawa i wesoła. Duża scena teatru, wspaniała dekoracja i czuwająca p. reżyser Elżbieta Donimirska - profesjonalna aktorka naszego teatru i Teatru Polskiego w Szczecinie. No i co ważne, cała widownia była zajęta. Wszystko to sprawiło, że grający czuli się, jak ryby w wodzie, za co publiczność nagradzała każdy wykonany numer gromkimi brawami.
  

Bożena Rudkiewicz, jedna z długoletnich członkiń kabaretu, ciesząca nas świetnym wykonaniem różnych kabaretowych scen i dobrymi tekstami powiedziała:
Do premiery „Życie podróżą jest” przygotowywaliśmy się dość długo. Niektóre teksty przysłał nam poprzedni opiekun artystyczny koła - aktor Tomasz Karasiński, był wtedy w warszawskim szpitalu. Niestety, tego programu już z nami nie zrealizował. Opieką artystyczną otoczył nas dyrektor teatru Robert Czechowski i wspólnie z p. prezes Z. Banaszak zaproponowali, by pracowała z nami Elżbieta Donimirska  -  aktorka teatru w Szczecinie i Zielonej Górze. Ku naszej radości – przyjęła propozycję i pracujemy razem!!!

Wyreżyserowała ten program do przygotowanego wcześniej scenariusza autorstwa Bożeny Rudkiewicz,(nieco go modyfikując) a oprawą muzyczną – jak zawsze - zajęła się Mirka Branicka-Polarczyk . E. Donimirska zaproponowała, by była to kolej, my w podróży – pasażerowie z różnymi problemami.

Program zadedykowaliśmy zmarłemu w 2015r. Tomkowi Karasińskiemu, który 16 lat był opiekunem naszego zespołu.
  

Pani prezes Zofia Banaszak dziękując wykonawcom programu "Zycie podróżą jest" i pani reżyser, podziękowała szczególnie ciepło dyrektorowi Lubuskiego Teatru Robertowi Czechowskiemu, bez życzliwości którego ta premiera nie mogłaby się odbyć tam, gdzie się odbyła, co nadało jej większą rangę, a obejrzeć nie mogłoby jednorazowo tyle osób.
  

W programie kabaretowym "Życie podrożą jest" wystąpili: Mirosława Branicka-Polarczyk, Ewa Żółciak, Bożena Rudkiewicz, Gracjan Grzesiewicz, Danuta Kuleszyńska, Maria Kuleszyńska - Kozak, Nina Masternak, Irena Marciszonek, Ryszard Krassowski, Eugeniusz Czerwiński, Jadwiga Strzelecka, Nina Kubiak, Teresa Kurowska, Witold Hański, Katarzyna Jarosz-Rabiej, Alicja Kołodko i Halina Sławińska. O makijaż naszych artystów dbały: Ewa Puczko i Janina Skrynkowska.

Zarejestrowaniem tego ważnego wydarzenia zajęła się grupa fotograficzno - filmowa "Kwadrat". Pod kierunkiem Bolesława Polarczyka fotografowali i filmowali: Krystyna Filmanowicz, Janina Komorowska, Bogumiła Hyla-Dąbek, Roman Grobarski i Kazimierz Błaszyński.
                                                                               Dziękujemy!

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz


Zdjęcia: Janina Komorowska


Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek i Wilhelm DąbekMikołaj 2017 w Monte VerdeJak dobry, wieloletni obyczaj każe w zespole kabaretowym Monte Verde odbyło się mikołajowe, przedświąteczne spotkanie. Tym razem nieco odmiennie – bo w sali Stańczyka Lubuskiego Teatru. Przy odświętnie udekorowanych stołach i również odświętnie! wystrojonych członkach zespołu, spotkaliśmy się 18 grudnia, by obdzielić się prezentami, pokolędować, podegustować i popróbować (nowego programu)! Nie zabrakło naszej wspaniałej opiekunki, reżyserki Elżbiety Donimirskiej, zaszczycili nas też swoją obecnością: dyrektor teatru Robert Czechowski i p. prezes UTW Zofia Banaszak. Dzień był szczególny, bo nasz kierownik Gracjan Grzesiewicz miał akurat imieniny. Były więc życzenia, toasty, sto lat i w ogóle było miło, smakowicie i świątecznie!

Mikołaju do zobaczenia za rok!!!

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Roman Czarnecki

ŻYCIE PODRÓŻĄ JEST...Kabaret Monte Verde, działający przy ZUTW, finiszuje przed premierą kolejnego spektaklu. Występ planowany jest na 15 stycznia 2018 r. na Dużej Scenie Teatru Lubuskiego.

Słuchacze Uniwersytetu intensywnie „trenują” pod kierunkiem znakomitej aktorki LT, Elżbiety Donimirskiej.

Scenariusz kabaretu przygotowała, jak zwykle Bożena Rudkiewicz, zaś opracowanie muzyczne leży w gestii Mirki Branickiej- Polarczyk.

Tytuł spektaklu : „Życie podróżą jest ...”

Do tekstu dołączamy zdjęcia i filmik z próby w Teatrze, autorstwa Bolka Polarczyka.

Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Listopad 2017 w Monte VerdePracowicie minął listopad w zespole kabaretowym Monte Verde. Bardzo intensywne są próby pod okiem aktorki Elżbiety Donimirskiej, były też wyjazdy do Sulechowa i Nietkowa.

Sulechowska biblioteka przygotowała program dla seniorów. W tamtejszym zborze 22 listopada wystąpił nasz kabaret z programem „Prysły zmysły” oraz sulechowski kabaret „Retro” z „Tragediami małżeńskimi”. Po okazjonalnych życzeniach burmistrza Sulechowa Ignacego Odważnego i pani dyrektor biblioteki Teresy Zawalnej, rozpoczął się program kabaretowy.

Publiczność dopisała, oba występy były gromko oklaskiwane a co warto zaznaczyć: w obu wystąpił nasz kolega Roman Czarnecki - jest on także członkiem (jako jedyny mężczyzna) kabaretu z Sulechowa. Spotkanie obu kabaretów w bibliotece przy kawie i słodkościach było miłym dopełnieniem występu w Sulechowie.

 

24 listopada na zaproszenie p. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z Czerwieńska Jolanty Matuszkiewicz wystąpiliśmy w Nietkowie. I tu było spotkanie seniorów. W pięknie odnowionym domu kultury po życzeniach p. sołtys Haliny Kaźmierczak, zaprezentował się dziecięcy zespół muzyczny z Nietkowa „Rezonans”. Ciekawe stroje dziewcząt (chłopiec – gitarzysta był tylko jeden) i pięknie zaprezentowane utwory muzyczne bardzo przypadły do gustu licznie zgromadzonej publiczności.

Nasz występ z utworami pogodnymi i dowcipnymi przerywany był oklaskami i wspólnym śpiewem. Potem zaśpiewały „Nietkowianki” – zgranie zespołu i temperament wykonawczyń to niewątpliwie atuty tego znanego już w województwie zespołu. A „Malinki” – zespół wokalny z Czerwieńska wzbogacony męskimi głosami, porwał do śpiewu całą salę.

Dodam, że spotkanie odbywało się przy zastawionych stołach a domowe, pyszne wypieki kusiły nas cały czas.

P. dyr. Matuszkiewicz gratulujemy udanej imprezy, my też bawiliśmy się tam doskonale!!!

 

 

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: www.nietków.pl - KLIKNIJ

„Prysły zmysły” w Bojadłach20 października 2017r zespół kabaretowy Monte Verde wraz z członkami klubu Fotooko udał się na obchody „gminnego Dnia Seniora” w Bojadłach. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – koło nr 5 w Bojadłach.

Zespół Monte Verde wystąpił z nowym programem „Prysły zmysły”. Jako, że w Bojadłach gościliśmy już dwukrotnie i wiemy, że przyjęcie jest zawsze życzliwe, szczególnie starannie przygotowaliśmy nasz program. Zadebiutował {z pełnym powodzeniem) jako nowy kierownik - Gracjan Grzesiewicz i Janek Stańczyk – nowy członek zespołu.

Serdeczne przyjęcie programu przez widownię było dla nas najlepszą nagrodą. Także zakulisowe, prywatne rozmowy potwierdziły, że występ bardzo się podobał.

Dodam, że obecność członków koła fotograficznego, ich spontaniczne zachowanie i gromki aplauz jest dla nas wielkim, radosnym przeżyciem i na pewno dodaje nam skrzydeł na scenie.

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz


Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Monte Verde u AmazonekPracowity marzec zespół Monte Verde zakończył występem u Amazonek. I tu przedstawiliśmy program „Dzieje grzechów”. Był on jednak nieco okrojony ze względu na nieobecność kilku członków zespołu.

Licznie zgromadzone panie, wśród, których były nasze koleżanki i znajome, bardzo życzliwie nas przyjęły. Ich spontaniczna reakcja, śmiech i oklaski były dla nas najlepszą nagrodą.

Żegnaliśmy Amazonki obdarowani pamiątkowymi plecaczkami i z zaproszeniem na kolejne spotkania.

Obiecujemy, że u gościnnych Amazonek na pewno jeszcze wystąpimy z kolejnym, pogodnym programem.

opr. Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Roman Czarnecki


pozyczki

Log in